Buty kowbojki – do czego je nosić?
Ogólna

Buty kowbojki – do czego je nosić?

 Buty męskie kowbojki w niektórych kręgach uważane są za symbol obciachu i złego gustu. Nie przeszkadza im to jednak cieszyć się powodzeniem. Takie buty męskie zaaranżować można w wielu stylizacjach, niekoniecznie kojarzących się z dzikim zachodem. Cechą charakterystyczną tego typu obuwia są masywne obcasy, a także ostro zakończony przód. Spiczasty przód buta działa niczym fetysz zarówno na kobiety, jak i mężczyzn.

Dziś w sklepach możemy znaleźć różnego rodzaju kowbojki. Mogą być niskie lub wysokie. Te wyższe przypominają nieco męskie kozaki, oficerki i można je w udany sposób traktować jako obuwie zimowe. Niższe kowbojki sprawdzą się przy noszeniu wytartych jeansów a także eleganckich spodni, prasowanych w kant. Warto zastanowić się nad tym, co takiego posiadają te buty, że mimo ciągłego obśmiewania, wciąż znajdują nowych nabywców? Czy rzeczywiście wszystkiemu winien jest mit kowboja jako silnego mężczyzny, któremu nikt nie podskoczy?

Buty z przytupem

Kowbojki mogą być klasyczne lub bardziej unowocześnione. O ile klasyczne można kupować bez najmniejszych obaw, o tyle nowoczesne formy nie zawsze będą pasowały do danych stylizacji. W sklepach da się znaleźć nie tylko czarne, skórzane, czy brązowe, zamszowe kowbojki. Można natknąć się także kowbojki ze sztucznej skóry, imitującą wyglądem skórę z dzikich zwierząt. Całą powierzchnię buta wypełnia więc motyw panterki lub skóry węża, która obok skóry prawdziwego dzikiego zwierzęcia nawet nie stała. Czy warto kupować tego rodzaju buty męskie? Oczywiście że tak, ale pod warunkiem, że będziemy potrafili zaaranżować je w taki sposób, by nie stanowiły ujmy dla naszego gustu.

Kowbojki w motywy skóry z dzikich zwierząt najczęściej wykonane są z najzwyklejszego tworzywa sztucznego, gdzie powierzchnie pokrywa się motywem drukowanym. Do kowbojek z motywem wężowej skóry lub panterki pasować będą jakieś ciekawie skrojone spodnie. Mogą być to spodnie jeansowe, z wieloma poszarpaniami, dziurami i białymi efektami rozmazanej farby. Można także do takich butów założyć też spodnie z lekko błyszczącej skóry – czarnej, brązowej lub bardziej intensywnie barwionej – pomarańczowej lub czerwonej.

But zdobi faceta

Buty kowbojki nosić można nie tylko na co dzień, ale także na różne specjalne okazje, np. w sytuacjach, gdy ktoś wybiera się na przyjęcie przebierane i chce stworzyć dla siebie jakiś efektowny strój. Trudno wyobrazić sobie bardziej odpowiednie buty do stylizacji ‚na kowboja” lub „na pirata”. To właśnie liczne filmy oraz ilustracje w książkach wykreowały ten typ mężczyzny, o władczym charakterze, potrafiącym mocno walnąć pięścią w stół i tupnąć nogą o podłogę w ciężkim bucie kowbojskim.

Do tego jeszcze szeroko rozpięta koszula na sowicie owłosionej piersi i można już mówić, że mamy do czynienia z samcem alfa. Tak to już jest, że buty kowbojki bardzo poszerzają i wydłużają i tak już z natury sporą męską stopę. Nawet średniej wielkości stopa dzięki wydłużonej części kowbojek może się wydawać o połowę dłuższa. Wszystkim zwracającym uwagę na te aspekty, proponuje się właśnie te buty.

Post Comment