Jak zachować się na pierwszej randce z kobietą?
Rozrywka

Jak zachować się na pierwszej randce z kobietą?

Pierwsza randka to bez wątpienia ta najważniejsza, ponieważ zwykle to od niej zależą dalsze losy znajomości. Kształtujemy sobie wtedy zdanie o drugiej osobie, decydujemy, czy jest dla niej miejsce w naszym życiu, a jeżeli tak, to na jakim „stanowisku”, przyjaciela czy partnera. Niestety jednak, mężczyźni nad wyraz często popełniają podczas pierwszego spotkania cały szereg błędów, które dyskwalifikują ich w oczach dziewczyn. Jakie są to błędy? Co zrobić aby ich uniknąć? Jak jest przepis na idealną randkę?

Wrzuć na luz!

Najczęściej popełnianym przez mężczyzn błędem jest wkładanie w pierwszą randkę ogromnego wysiłku, pragnienie olśnienia kobiety w ciągu jednego wieczoru. Stawiają się w umówionym miejscu w najlepszym garniturze, z bukietem kwiatów i pudełkiem czekoladek i fundują wybrance wspaniałą kolację w najlepszej knajpie w mieście. Są przy tym mili, uprzejmi, troskliwi, próbują się pokazać jako doskonali kandydaci na ojców i mężów. A kilka tygodni później… spotykają tę samą kobietę w średniej klasy knajpce pijącą piwo z jakimś „szemranym typkiem”. Dlaczego? Bo przesadzili na pierwszym spotkaniu. Owszem, powinno ono być miłe, wesołe, intrygujące, ale nie za bardzo. Wszelkie „filmowe” scenariusze lepiej zachować na później. Staraj się zatem pokazać kobiecie z jak najlepszej strony, ale niech to wyjdzie naturalnie, nie przesadzaj, nie bądź nachalny. Pozwól aby rozmowa toczyła się naturalnym rytmem i nie traktuj dziewczyny ani jako przyszłej matki swoich dzieci, ani partnerki szalonych eksperymentów seksualnych. Rozmawiaj z nią po prostu jak ze zwykłą koleżanką. Jednym słowem, wrzucić na luz i bądź sobą.

Miejsce

Nie ma sensu wybierać na pierwsze spotkanie ekskluzywnej restauracji, gdyż spowoduj to efekt dokładnie odwrotny do zamierzonego. Dziewczyna abo pomyśli, że chcesz ją olśnić swoim bogactwem, potraktuje  jak nadętego bufona i więcej się nie spotkacie, albo, jeżeli szuka bogatego chłopaka, będzie kontynuowała tę znajomość dla finansowych korzyści. Ale nie chcesz chyba, żeby kobieta była z tobą dla kasy?

Najlepiej zatem wybrać średniej klasy, zaciszną, ale nie nachalnie romantyczną (na to przyjdzie czas później) kawiarenkę, lub jeżeli jest akurat ładna pogoda, udać się na spacer po parku. Najważniejsze, aby wybrane miejsce nie było ostentacyjnie drogie i dawało szansę na spokojną rozmowę i poznanie się.

Prezencja

Dobrze jest zadbać przed randką o wygląd. Najlepszym rozwiązaniem będzie strój nie nazbyt formalny, podkreślający atuty twojej sylwetki, osobowość i dobry gust. Czego nie zakładać? Oficjalnego garnituru, dresu, koszulki ulubionej drużyny.

Na tym jednak temat się nie wyczerpuje. Jest jeszcze kilka szczegółów, na które absolutnie każda kobieta zwróci uwagę. Są to paznokcie, włosy i zarost. Zadbaj więc o to, aby wszystkie te elementy prezentowały się nienagannie.

Najczęściej popełniane błędy

Masz za sobą pierwszą randkę z interesującą kobietą. Wydaje ci się, że wszystko odbyło się niemal filmowo, tymczasem ona nie odbiera twoich telefonów, nie odpisuje na smsy i usunęła cię ze znajomych na facebooku. Wniosek jest prosty, coś poszło nie tak. Ale co? Poruszyliśmy już podstawowy błąd – grzech nadgorliwości. Nie wyczerpuje to jednak tematu. Oto pozostałe, najpopularniejsze błędy, jakie mężczyźni popełniają na pierwszej randce:

– traktowanie pierwszego spotkania jak przesłuchania – nie musisz dowiadywać się wszystkiego od razu,

– nadużywanie alkoholu,

– oczekiwanie seksu na pierwszym spotkaniu,

– oglądanie się za innymi kobietami,

– rozprawianie o swoich byłych – nie ma znaczenia, czy pozytywnie czy negatywnie,

– spóźnianie się,

– bawienie się telefonem lu tabletem.

Artykuły eksperta na temat uwodzenia i randkowania znajdziecie na stronie Uwodzenie.org gdzie serdecznie redakcja portalu zaprasza wszystkich czytelników.

One Comment

  1. Pamiętam swoją pierwszą randkę z mężem, stresował się niesamowicie, ale przez ten stres wydał mi się właśnie uroczy. A później już jakoś poszło 😛

    Reply

Post Comment