Korzyści z biznesu franczyzowego
Biznes i finanse

Korzyści z biznesu franczyzowego

Biznes franczyzowy jest jedną z form posiadania własnej działalności gospodarczej. Zaletą jest to, że nie trzeba tworzyć nowych usług ani produkować towarów samodzielnie, ponieważ podstawowe elementy biznesu są już zapewnione. Jedyne, czego właściciel potrzebuje, to własny lokal dopasowany do biznesu, wolny czas aby móc odbyć szkolenia i spory kapitał początkowy. W ciągu kilku tygodni może mieć dobrze prosperujący biznes, nie martwiąc się o reklamę. Do tej pory na rynku jest kilkaset biznesów franczyzowych i ta liczba stale rośnie.

Ilość branż, w których można działać w ten sposób także jest bardzo duża. Najbardziej znane to franczyza kosmetyczna, spożywcza, motoryzacyjna, handlowa, paliwowa, transportowa, odzieżowa czy obuwnicza. Coraz więcej rodzimych firm otwiera swoje możliwości dla innych na biznes tego typu. Zarobki są sowite, ponieważ ludzie kojarzą daną markę i chętnie z niej korzystają. Przede wszystkim główną zaletą jest to, że od pierwszego dnia prowadzenia franczyzy, biznes sam na siebie zarabia. Właściciel zajmuje się tylko obsługą swoich klientów lub też dostawą towaru, jeśli to jest rodzaj handlu. Natomiast wszelkie aspekty reklamy, marketingu i promocji należą do firmy matki, która jednocześnie stawia wysokie wymagania swoim franczyzobiorcom.

Znajdź franczyzę dla siebie. Baza dostępna jest na:

Dodatkowo, rozliczają się oni z firmą matką oddając jej część zysków, ale za to mogą liczyć na wsparcie podczas różnych trudności czy problemów finansowych lub w obszarze obsługi klienta. Firma franczyzowa musi dbać o wizerunek głównej firmy, dlatego wszystkie lokale franczyzowe są tak do siebie podobne. Prestiż ma tutaj ogromne znaczenie i dlatego założenie biznesu franczyzowego może być kosztowne. Korzyścią są na pewno liczne szkolenia dla właścicieli i pracowników, a także możliwość otrzymywania dodatkowych pakietów socjalnych. Firma natomiast otrzymuje wyposażenie, umeblowanie, a także wszelkie rzeczy promocyjne. Ilość prowadzonych miejsc franczyzowych jest nieograniczona, dlatego jeden właściciel posiadać może nawet kilkanaście lokali, jeśli stać go na początkowe koszty. Biznes ten jest dla osób przedsiębiorczych, nie mających własnego pomysłu na biznes.

Wybór jest ogromny, również wśród firm zagranicznych, dlatego można swoje upodobania dopasować pod ofertę biznesową. Propozycje prezentowane są w czasopismach biznesowych z krótką ofertą franczyzową aby ocenić, czy warto wejść w dany biznes. Na początku potrzebna jest informacja o sobie w postaci życiorysu, opis dokonań zawodowych, a także biznesplan firmy na kilka kolejnych lat. Właściciel może być elastyczny, a wszelkie pomysły są mile widziane. Najlepsi otrzymują nagrody, dodatkowe prowizje oraz ciekawe wyjazdy urlopowe. Prowadzenie takiego biznesu to ogromna odpowiedzialność, gdyż jest ustalony termin, w ciągu którego biznes musi być stale prowadzony i po tym czasie należy się z niego rozliczyć. Na pewno jest mniejsze prawdopodobieństwo bankructwa, tym bardziej jeśli firma matka posiada doskonałą zdolność kredytową oraz stabilność ekonomiczną.

Post Comment