Meble do modnej kuchni
Dom

Meble do modnej kuchni

Współczesne kuchnie są bardzo różne. Trudno ująć je w jakieś sztywne ramy, a przypisanie ich jednemu wiodącemu stylowi jest w ogóle niemożliwe. Kilka pomieszczeń tego typu może być zupełnie odmiennych, a jednocześnie bardzo modnych. Jak to możliwe? Otóż w XXI wieku panuje moda na własny styl oraz oryginalność. Oczywiście kuchnia powinna być wnętrzem przyjaznym i praktycznym.

Takie warunki będzie jednak spełniać ta wyposażona w klasyczne, drewniane i ciężkie meble, jak również pomieszczenie wypełnione nowoczesnym wyposażeniem z tworzyw sztucznych. Ważne jest to, by kuchnia oddawała preferencje domowników i była dla nich oazą, w której będą chętnie przebywać. W polskiej kulturze to właśnie to wnętrze uznawane jest za serce domu, tam też często zupełnie spontanicznie spotykają się domownicy, a nawet przychodzą goście. Nie ulega wątpliwości, że atmosferę tworzą ludzie, ale wyposażenie także ma znaczenie. Wpływa na komfort przygotowywania posiłków oraz spędzania czasu.

Jeżeli poszukujesz mebli do różnych pomieszczeń, zajrzyj na stronę Radius Centrum – oferują meble tapicerowane, do kuchni, sypialni oraz innych pomieszczeń

Byle nie za dużo

Wyposażając kuchnię, trzeba wykazać się nie lada rozsądkiem. Nie zawsze wymarzone meble kuchenne będą pasować do konkretnego pomieszczenia. Szczególnie ostrożni powinni być posiadacze niewielkich kuchni. Spotyka się je głównie w mieszkaniach w bloku. Na ograniczonej powierzchni zmieści się wyłącznie to, co najpotrzebniejsze. Na szczęście współcześni producenci dostrzegają problem i starają się swoim klientom zapewnić meble wielofunkcyjne. Złożony stół czy podwieszane szafki to bardzo dobry pomysł, jeżeli zamierza się uczynić kuchnię funkcjonalną oraz dobrze wyposażoną. Podstawowym błędem początkujących aranżujących jest brak rzetelnych wymiarów. Należy pamiętać, że w sklepie meble i inne elementy wyposażenia wydają się na ogół znacznie mniejsze z uwagi na otwartą przestrzeń sklepowych wnętrz. Po przywiezieniu mebli do domu pojawia się problem, ponieważ nie wszystko uda się wcisnąć do własnej kuchni. Dlatego jeszcze przed wyjazdem na zakupy warto dokładnie wymierzyć dostępną powierzchnię, a następnie zastanowić się, które meble do kuchni są niezbędne, a z których można zrezygnować.

A może minimalizm

Trudno obecnie o bardziej modny styl. Polacy pokochali minimalizm, ponieważ pozwolił im odświeżyć ich wnętrza i wprowadzić do otoczenia nieco więcej harmonii oraz swobody. Styl ten bardzo dobrze sprawdza się także w kuchni. Stonowane kolory, głównie pastele i odcienie bieli, pozwalają stworzyć wrażenie świeżości. A nawet pewnego luksusu. Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne sprawiają natomiast, że meble kuchenne pomagają w realizacji określonych funkcji. Nie każda pani domu widzi siebie w kuchennym fartuszku.

Niektórym zależy na stworzeniu miejsca spotkań towarzyskich. Minimalistycznie urządzone kuchnie sprawdzają się w każdej z tych ról. Aby było to jednak możliwe, należy już na etapie projektowania kuchni zastanowić się nad jej przeznaczeniem i własnymi względem niej oczekiwaniami. Jeżeli ktoś nie zamierza dużo gotować, wówczas wystarczy mu podstawowe wyposażenie. Resztę powierzchni można natomiast wypełnić wygodnymi meblami do siedzenia.

Post Comment