Oświetlenie energooszczędne w ogrodzie
Dom

Oświetlenie energooszczędne w ogrodzie

Oświetlenie stosujemy nie tylko w naszym domu, ale także w ogrodzie. Często jest ono wykorzystywane w celach ozdobnych, estetycznych, ale także by ułatwić sobie dojście do domu czy garażu.

Jest bardzo często i długo używane. To prowadzi do bardzo dużego zużycia energii elektrycznej. Warto, by zdecydować się na oświetlenie energooszczędne, które pozwoli nam zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Jak można oszczędzić na energii w naszym ogrodzie? Pomocne może być tu wybranie oświetlenia wyposażonego w czujnik ruchu, lampy solarne czy LED.

Jeżeli szukasz odpowiedniego oświetlenia, wejdź na stronę https://www.oswietlenie24h.pl/ i dowiedz się więcej

Czujniki ruchu

Oświetlenie z czujnikiem ruchu pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości energii. Wbudowany czujnik zapala światła w momencie, gdy zareaguje na ruch. Zapobiega to niepotrzebnemu paleniu się światła, gdy nie ma nikogo w pobliżu. Jest również bardzo wygodne, ponieważ nie musimy szukać włącznika, a wystarczy, że pojawimy się w miejscu, do którego sięga czujnik. Ponadto może nas zaalarmować o nieproszonych gościach na naszym ogrodzie. Zwykle stosowane jest ono przy garażach, wejściach do domu.

Lampy solarne

Lampy solarne wykorzystują energię słoneczną. Dzięki wbudowanym solarom, pobierają one energię, którą po zmierzchu używają do oświetlenia naszego ogrodu. To pozwala na bardzo dużą oszczędność w rachunkach za prąd. Świecą one równie dobrze, jak te zasilane tradycyjnie. Poza tym włączą się dopiero po zmierzchu i działają nawet do 8 godzin. Możemy je umieścić w doniczkach naszych kwiatów, w rabatach, na tarasie, a także przy wejściu. Pełnią one głównie funkcję ozdobną i można łatwo je przenosić w różne miejsca.

Można także spotkać oświetlenie, które jest wyposażone z w czujnik ruchu i zmierzchu. Jest to świetne rozwiązanie na ogród, które pozwala zaoszczędzić spore ilości energii. Staje się ono aktywne, gdy zajdzie słońce i zapali światło, gdy ktoś pojawi się w pobliżu.

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED jest bardzo często stosowane na zewnątrz. Przede wszystkim jako żarówki w naszych latarniach. Jednak może być ono zastosowane również w lampach solarnych bądź z czujnikiem ruchu. To pozwoli na jeszcze większą oszczędność. Dzięki temu będziemy mogli dłużej ich używać. Ponadto żarówki LED są o wiele bardziej wydajniejsze i świecą zdecydowanie jaśniej od tych standardowych – wolfranowych. Bardzo często używa ich się do oświetlenia schodów czy wejść, a także w lampach solarnych, girlandach i tych zasilanych energią słoneczną.

Oświetlenie w naszym ogrodzie i wokół domu powinno mieć charakter punktowy. Warto wyznaczyć sobie miejsca, w których jest ono niezbędne oraz w tych, w których ma być tylko ozdobą. Często lampki umieszczane są wokół ścieżek, by łatwiej było nam dotrzeć w różne rejony ogrodu, a także przy wejściach do domu czy na taras. W przypadku oświetlenia dekoracyjnego możemy zdecydować się na światło punktowe, które od dołu oświetli nasze drzewa, krzewy lub na girlandy na nasz taras. Dodatkowo możemy rozplanować, gdzie potrzebujemy oświetlenia z czujnikiem ruchu, a gdzie nie.

Post Comment