Jaki prezent dla mola książkowego?
Rozrywka

Jaki prezent dla mola książkowego?

Na pewno każdy z nas zna osobę, która uwielbia czytać książki w ogromnych ilościach. Wydawać by się mogło, że idealnym prezentem w takim przypadku będzie książka, jednak nie zawsze musi tak być. Oto kilka pomysłów, co można kupić zamiast książki.

Książka to dosyć uniwersalny pomysł na prezent. Jednak, aby wybrać odpowiedni egzemplarz musimy znać zainteresowania i gust osoby, której chcemy podarować książkę. W przypadku tzw. moli książkowych powinniśmy dokładnie dowiedzieć się czy nie czytali lub czy nie posiadają już danej książki. Jeśli nie chcemy ryzykować zakupu, możemy zdecydować się na inny upominek, który będzie związany z czynnością czytania.

Obecnie istnieje wiele gadżetów, które na pewno spodobają się osobom czytającym spore ilości książek. Akcesoria do książek stają się coraz bardziej popularne i istnieje wiele sklepów i stron internetowych, które posiadają takie przedmioty.

Co oprócz książek?

Zakładka do książki – jest to właściwie pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, jeśli mówi się o prezencie związanym z książką. To bardzo ciekawy pomysł, tym bardziej, że mamy możliwość kupienia naprawdę ciekawych wzorów i kształtów zakładek. Dobrym rozwiązaniem jest także samodzielne wykonanie zakładki dla bliskiej nam osoby.

Ministerstwo Gadżetów oferuje wiele interesujących pomysłów na prezent dla każdego – zobacz!

Często książki czytane są w innych miejscach niż dom, dlatego podczas podróży przyda się na książkę specjalny pokrowiec, który zabezpieczy książkę przed pognieceniem czy pobrudzeniem.

Niekiedy zdarza się tak, że pożyczamy nasze książki innym osobom. Niestety bywa tak, że ktoś zapomniał po prostu czyja to książka i przez długi czas nie zwraca jej właścicielowi. W tym przypadku sprawdzi się specjalna pieczątka, na której będzie widniało imię i nazwisko właściciela.

Świetnym dodatkiem do książki jest specjalna lampka, którą mocuje się na książce. W ten sposób z łatwością można czytać książkę w każdych warunkach, nie narażając naszego wzroku na pogorszenie.

Oprócz dodatków do książek możemy wyjść nieco dalej i wybrać inne przedmioty, które będą motywami czy napisami związane z książkami. W ostatnim czasie powstaje sporo koszulek, kubków czy innych produktów, na których widnieją cytaty z książek czy ich autorzy. Oczywiście istnieje możliwość indywidualnego zamówienia wybranego motywu.

Jeśli książka to jaka?

Jeśli osoba, której chcesz podarować prezent czyta książki w formie elektronicznej, możesz zdecydować się zakup pokrowca. Oprócz tego ciekawym rozwiązaniem będzie podarowanie bonu prezentowego na książki elektroniczne. Podobnie z resztą możesz postąpić w związku ze zwykłą książką. Jeśli nie jesteś pewien jaki rodzaj książki będzie odpowiedni – podaruj bon prezentowy.

Jeśli postanowisz kupić jakąś książkę, spróbuj dowiedzieć się czy na pewno będzie to właściwy wybór. Możesz porozmawiać z daną osobą i dopytać jaki rodzaj książek na pewno będzie dla niej najciekawszy i zasugerować kilka tytułów. Jeśli chcesz by była to niespodzianka, dowiedz się w księgarni czy istnieje możliwość wymiany.

Post Comment