Wpływ technologii na społeczeństwo
Technologia

Wpływ technologii na społeczeństwo

Od początku dwudziestego pierwszego wieku mamy do czynienia ze zdynamizowanym rozwojem technologicznym, który wraz z upływem lat nie tylko nie przestaje hamować, ale zdaje się, że nabiera tempa. Jakie niesie to konsekwencje – pozytywne i negatywne – dla społeczeństwa?

Konsekwencje te widać głównie poprzez przeniesienie części życia do Internetu. Można debatować, czy jest zjawisko pozytywne, czy negatywne; nie można jednak umniejszać jego znaczenia ani rozmiarów. W głównej mierze to za pośrednictwem portali społecznościowych młodzi ludzie kontaktują się ze sobą oraz podejmują inne czynności. Aplikacje zastępują różne działania, co również ma wiele pozytywnych efektów.

Aplikacja, która pomoże Ci wprowadzić system rezerwacji online – Bookero, dostępna pod adresem: https://www.bookero.pl/

Komunikowanie

Jednym z tych aspektów życia, które uległy dość znacznej zmianie na przestrzeni ostatnich piętnastu lat, jest komunikowanie. Dzisiejsze formy komunikowania, między innymi interpersonalnego, znacznie różnią się od tych, które były na porządku dziennym jeszcze dziesięć lat temu. Główną przyczyną tej zmiany było tak naprawdę powstanie portali społecznościowych, a w tym internetowych komunikatorów.

Niegdyś badacze komunikacji bili na alarm, że komunikacja interpersonalna w realnym życiu zostanie wypchnięta przez komunikację internetową, która pozbawiona jest jednego istotnego elementu: niewerbalności. Już dzisiaj można powiedzieć – cytując innych badaczy- że stało się inaczej. Komunikacja internetowa służy do podtrzymywania relacji między ludźmi.

Mimo że znaczna część życia przenosi się stopniowo do Internetu, czego przejawem jest coraz to większa liczba profili zarówno prywatnych, jak i formowych, na portalach społecznościowych, to z życia realnego niczego nie ubywa. A nawet przeciwnie

Rozwój i życie codzienne

Życie codzienne dzięki technologicznemu rozwojowi jest o wiele łatwiejsze i szybsze. Dzisiaj, korzystając z aplikacji w smartfonie, możemy zarezerwować stolik w restauracji czy wizytę u fryzjera. Możemy tego dokononać niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy – wystarczy tak naprawdę jedynie smartfon oraz dostęp do internetu.

Przykładów takich jest więcej i są one widoczne gołym okiem – jesteśmy w stanie robić między innymi codzienne zakupy artykułów spożywczych przez Internet, o wiele szybciej dowiadujemy się o jakimś wydarzeniu, czy to kulturalnym, czy to politycznym, a także bez przeszkód możemy konsumować interesujące nas treści.

Podsumowanie

Podsumowując, technologia ma bardzo duży wpływ na życie człowieka, które stopniowo coraz bardziej uzależnione jest od Internetu i smartfonów. Niektórzy mogą stwierdzić, że w przyszłości człowiek nie poradzi sobie bez używania ani jednej aplikacji, niemniej jednak warto snuć inne wizje przyszłości.

Warto bowiem dostrzegać na bieżąco, co niesie ze sobą technologia w postaci między innymi nowoczesnych aplikacji. Nie wychodząc z domu, możemy kilkoma kliknięciami załatwić te sprawy, które niegdyś wymagały dość dużych nakładów czasowych, co niewątpliwie może być argumentem przemawiającym za korzystaniem z nowych rozwiązań.

Post Comment