Wybór sali weselnej
Rodzina

Wybór sali weselnej

Sala weselna to bez wątpienia jeden z najważniejszych punktów ceremonii zaślubin. Młodzi ludzie coraz częściej stawiają bardzo wysokie wymagania i pragną, aby ich wesele było utrzymane w eleganckim klimacie i dobrym guście. Wybór sali weselnej to jedna z najtrudniejszych decyzji, ponieważ w tym miejscu odbędzie się całe wesele. O czym więc warto pamiętać podczas wyboru sali weselnej?

Stan techniczny sali

To zdecydowanie ważny aspekt podczas wyboru sali. Odrapane ściany, nierówne podłogi mogą odstraszać i zniechęcać gości weselnych do zabawy. Obskurny wygląd sali nie zachęca raczej do przebywania w środku. Warto więc już na etapie oglądania sali zwrócić uwagę na podejście ludzi do tego, jak dbają o swoją własność.

Lokalizacja

Lokalizacja jest bardzo ważna. Dobrym pomysłem jest znalezienie sali weselnej nieopodal kościoła, w którym będzie odbywała się uroczystość zaślubin. To poważna decyzja. Warto podejść do niej więc z głową. Nie trzeba szukać sali weselnej na drugim końcu świata, aby spełniła wszystkie nasze warunki. Można znaleźć ładne miejsce w przystępnej cenie blisko naszej miejscowości.

Restauracje, sale konferencyjne i noclegi dostępne są pod adresem http://bizmir.pl/ – Okrąglak Residence – profesjonalizm na każdym kroku

Catering na sali

W dzisiejszych czasach swoje oferty w internecie umieszcza wiele firm cateringowych, które oferują kompleksowe usługi w zakresie przygotowań i oprawy ślubnej. Firmy takie zatrudniają profesjonalnych kelnerów, którzy troskliwie dbają o potrzeby gości na sali. W zakresie usług firm cateringowych znajdziemy dekorowanie stołów, rozkładanie naczyń, sprzątanie, gotowanie i obsługę gości. Nie jest to tania inwestycja, jednak ludzie mieszkający na wsi nie mają aż tak dużego wyboru wśród lokalnych miejscowości, jak mieszkańcy niedużych miast lub wsi położonych na peryferiach miast. Młoda para nie musi więc martwić się o potrawy, czy sztućce. Obsługa zajmuje się wszystkim. Młodzi nie mogą zapominać, jak ważne jest miejsce, gdzie goście mogą orzeźwić się na świeżym powietrzu. Niestety, w porze letniej goście i tak większość czasu spędzają na zewnątrz, ponieważ w środku sali jest bardzo gorąco. Duszna atmosfera spowodowana jest dużą ilością osób wewnątrz pomieszczenia oraz gotowanymi potrawami.

– Moje wesele odbyło się w lipcu. Nigdy nie podjęłabym decyzji o ślubie w porze letniej. Goście weselni spędzali większość czasu na zewnątrz, ponieważ nasza sala nie była klimatyzowana. Byłam rozgoryczona, ponieważ gdybym wzięła ślub jesienią, coś takiego nie miałoby miejsca. – Anna, Katowice. 

Warto więc wyznaczyć sobie punkty, które chcielibyśmy spełnić podczas ślubu. Warto wcześniej przemyśleć klimat i charakter ceremonii, aby salę dobrać odpowiednio do klimatu wesela. Menu również musi być różnorodne, ponieważ każdy lubi coś innego. Nie warto inwestować w drogie i wymyślne potrawy, ponieważ większość polaków lubi tradycyjne, polskie potrawy bez dodatków. Sala weselna musi mieć dodatkowo dobrą akustykę, jeżeli planujemy wynająć zespół, który będzie przygrywał na weselu. Jest kilka kwestii, o których po prostu nie można zapomnieć, ponieważ wesel okaże się nieudane.

Post Comment