Wzory zwierzęce na butach – hit czy kit?
Ogólna

Wzory zwierzęce na butach – hit czy kit?

Animal print już od dłuższego czasu cieszy się dużą popularnością. Jednak nie wszystkie kobiety są przekonane do tego rodzaju wzorów, szczególnie jeśli o obuwie. Powstaje wiele pytań czy zwierzęce wzory są ciekawym czy może kiczowatym dodatkiem? Poniżej znajdziecie kilka informacji na ten temat.

Buty są istotnym elementem całej stylizacja i mogą zmienić naprawdę wiele. Wraz z odpowiednimi dodatkami stanowić niezwykle ważną cześć kobiecej, a także męskiej garderoby. Warto zatem zadbać o odpowiedni wybór obuwia, aby wszystko ze sobą idealnie współgrało. Buty w zwierzęce wzory także mogą tworzyć oryginalny look, wystarczy odpowiednio dobrać pozostałe części garderoby.

Zebra, pantera, wężowa skóra i cętki – to takie zwierzęce wzory najczęściej pojawiają się na ubraniach oraz obuwiu, które wybierane jest przez kobiety. Nie da się pominąć faktu, że jest to dosyć odważny wybór, nie oznacza jednak, że kontrowersyjny. Oczywiście większość tego rodzaju materiałów to imitacja prawdziwej skóry. W łączeniu tego typu dodatków najważniejszy jest przede wszystkim umiar, spójność oraz odpowiednie łączenie elementów.

Kiedy zdecydować się na animal print?

Zwierzęce motywy na obuwiu możemy dopasowywać do różnego typu stylizacji. Warto jednak zadbać o właściwe kolory, wzory oraz fasony poszczególnych elementów ubioru. Nie należy przesadzać z animal print, ponieważ może to doprowadzić do efektu kiczu. Liczy się umiar oraz pewna spójność kolorystyczna.

Jeśli nie jesteś przekonana do tego typu wzorów, nie wybieraj na siłę. Jeśli czujesz się niekomfortowo i po prostu nie lubisz tego trendu, zrezygnuj z tego rodzaju motywów. Z resztą dotyczy to każdego stylu.

Sprawdź oferty butów na stronie https://www.buty360.pl/ – różne modele, ciekawy design

Pamiętaj, aby unikać motywów zwierzęcych, szczególnie zebry i panterki, w modzie oficjalnej, czyli biznesowej, urzędowej itp. Takie dodatki mogą być zbyt odważne i nieodpowiednie do tego rodzaju sytuacji.

Animal print świetnie sprawdzi się podczas różnego rodzaju imprez i przyjęć towarzyskich. Są ciekawym i oryginalnym elementem zaskoczenia, dlatego jeśli chcemy podkreślić nasz charakter czy czuć się pewniej – wybierzmy właśnie ten rodzaj obuwia.

Jak nosić zwierzęce wzory?

Zwierzęce wzory stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne i wiele kobiet decyduje się na taki wybór. Wybierane są zarówno buty w tym stylu, jak i pozostałe części garderoby (bluzki, spodnie itp.). Warto jednak zadbać o to, by nie przesadzać i odpowiednio wybierać poszczególne elementy. Granica między ciekawym i oryginalnym smakiem a tandetą jest tutaj bardzo cienka.

Najważniejsze, by do jednej stylizacji wybierać zawsze jedną rzecz w zwierzęce motywy. To podstawowa zasada, której należy przestrzegać. Dlatego jeśli zdecydujemy się na buty z motywem zwierzęcym, zrezygnujmy z innym elementów, które będą posiadały ten wzór.

Do zwierzęcych motywów dobieraj surowe ubrania, czyli niezbyt jaskrawe i kolorowe ciuchy. Jeśli wybierasz buty w panterkę czy wężową skórę, pozostałe części garderoby powinny posiadać stonowane barwy, dopasowane do odcieni na butach.

Post Comment