Zachowanie czystości w domu
Dom

Zachowanie czystości w domu

Zachowanie czystości w miejscach, które codziennie nas otaczają jest sprawą niezwykle ważną i nie należy jej bagatelizować. Higiena pomieszczeń otaczających nas wpływa bowiem nie tylko na stan naszego zdrowia fizycznego, poprawia także naszą kondycję psychiczną, a nawet, może podbudować wizerunek naszej osoby w oczach innych. Utrzymywanie porządku w domu, jest niezbędne, szczególnie jeśli stałymi lokatorami w naszym mieszkaniu, są małe dzieci. 

Utrzymywanie czystości w łazienkach i toaletach 

W pierwszej kolejności należy wyszczególnić dbałość o czystość, w miejscach najbardziej narażonych na rozwój bakterii. Ponadto, łazienka jest miejscem najczęściej odwiedzanym, jeśli wziąć pod uwagę nasz rytm dobowy, co sprawia, że zachowanie jej w nienaruszonym stanie może sprawiać dodatkową trudność. Starajmy się, by drzwi do WC pozostawały zawsze zamknięte, natomiast podczas spuszczania wody w toalecie zamykajmy pokrywę sedesu, w innym wypadku może dojść do rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń po całym pomieszczeniu. Szczególnie zalecane, zwłaszcza w przypadku małych dzieci, jest mycie rąk po każdorazowym skorzystaniu z toalety, po to, aby bakterie nie miały szansy zadomowić się w naszym organizmach. Kolejnym ważnym punktem jest właściwa higiena jamy ustnej i dbanie o to, by wymieniać zużytą przez nas szczoteczkę, przynajmniej raz na trzy miesiące. W pomieszczeniach gospodarczych, takich jak łazienki czy toalety, nie obędzie się bez kontaktu z wodą. To właśnie ona może stać się głównym siedliskiem rozwoju niebezpiecznych bakterii i grzybów.

Firma General Fresh – http://generalfresh.pl/ –  oferuje klientom między innymi różnego rodzaju środki czystości czy inne artykuły codziennego użytku

Warto pamiętać o dokładnym osuszeniu niektórych miejsc np. dokładnym wytarciu mopem podłogi w kątach czy zakamarkach. Myjąc deskę od sedesu lepiej użyć łagodniejszych środków np. mleczka czy płyn do podłogi, żrące środki typu Domestos należy raczej przeznaczyć do czyszczenia rur. Łazienka może się okazać naszą wizytówką, w momencie kiedy nasz dom odwiedzą goście. Warto by w pobliżu toalety zawsze stała dodatkowa rolka papieru, a ręcznik do wycierania rąk był suchy i świeżo wyprany.

Podłogi i ściany w czystości
Tworzeniu wrażenia czystości szczególnie sprzyja umiejętny wybór materiałów pokrywających podłogi i ściany pomieszczeń mieszkalnych. Pomocny tutaj mogą być wzorzyste płytki lub drewno z przebarwieniami. Gdzie mniej widoczne będą smugi czy drobne zabrudzenia. Najłatwiejsze w utrzymaniu są gładkie płytki ceramiczne. Na czystość płytek może wpływać ilość i wielkość wzorów występujących na nich, im większe będą elementy, tym mniej łatwo brudzących się szczelin. Często pojawiającym się problemem jest także czyszczenie fug, dlatego warto zadbać, by miały one jak najmniejszą szerokość. W przypadku malowania ścian dobrym wyborem (do łazienki i nie tylko) będą wodoodporne farby emulsyjne lateksowe, które w razie zabrudzenia będziemy mogli przetrzeć szmatką namoczoną detergentem.

Czystość w lodówce 
Kolejnym miejscem szczególnie narażonym na działanie groźnych bakterii okazuje się lodówka. Niebezpieczna dla zdrowia może okazać się np. salmonella znajdująca się na skorupkach jaj, dlatego jajka przed schowaniem do lodówki, warto dokładnie przemyć. Ważne jest także, aby regularnie czyścić pułki w których przechowujemy warzywa i owoce, może się tam bowiem rozwinąć pleśń.

Post Comment