Zalety uprawiania tenisa ziemnego
Sport i zdrowie

Zalety uprawiania tenisa ziemnego

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z modą na zdrowy tryb życia. Zaczynamy zwracać uwagę na to co jemy oraz dbamy o to, by uprawiać różnego rodzaju sportu. W obecnych czasach panuje wielka moda na tenis ziemny. Tenis ziemny jest uprawiany przez blisko sto milionów osób i tak naprawdę są to osoby zamieszkałe wszystkie kontynenty. Z roku na rok także w Polsce rośnie osób, które czynnie i regularnie uprawiają właśnie tenis ziemny. Na początku lat dziewięćdziesiątych tenis ziemny był kojarzony tylko i wyłącznie sportem nie dla wszystkich. Był to sport elitarny. Co za tym idzie był to sport, który był niedostępny dla większości społeczeństwa polskiego. Możemy stwierdzić, że w naszym kraju obecnie panuje rozkwit tenisa ziemnego. Bardzo duży wpływ z całą pewnością mają na to coraz lepsze wyniki na różnego rodzaju zawodach i mistrzostwach zawodników oraz zawodniczek z Polski.

Najlepiej jest uczyć się gry w tenisa ziemnego od dziecka. Tak naprawdę dzieci w wieku czterech do pięciu lat mogą już spokojnie grać. Gdy dzieciaczki opanowują tenisa coraz bardziej to można już udać się do sklepu jakim jest sklep tenisowy i kupić specjalistyczny sprzęt. To właśnie dzięki temu sprzętu najmłodsi są w stanie czerpać przyjemność z gry już na prawdziwym korcie. Dzieci już także uczestniczą w zawodach, ale nie to jest najważniejsze. Zdecydowanie najważniejsze jest to, że świetnie się bawią wśród swoich rówieśników czy też innych osób. Dodatkowo należy wspomnieć, że uprawianie tenisa wpływa bardzo, ale to bardzo pozytywnie na rozwój każdego absolutnie dziecka. Podczas gry w tenisa poprawia się dzieciom koordynacja ruchowa, usamodzielnienie, rozwój intelektualny, sportowa rywalizacja, kształtowanie charakteru, pozytywne rozładowanie niepotrzebnej energii, nawiązanie licznych przyjaźni „kortowych” oraz dyscyplinę. Gdy decydujemy się na to, aby dziecko zapisać do szkoły tenisa to musimy podchodzić do tego na kompletnym luzie. Nie należy od razu myśleć o zawodowe karierze swojego dzieciaczka. Jednak faktu uczestniczenia w różnego rodzaju zawodach jest u dzieci całkiem możliwy. Dlaczego? Ponieważ u dzieci następuje bardzo duży i szybki rozwój potencjału do zmagań fizycznych. Gdy dziecko poświęci się tej dziedzinie sportu to naprawdę w dorosłym życiu coś z tego może fajnego być. Musimy podkreślić, że zarówno dzieci jak i także już młodzież, która gra regularnie w tenisa ziemnego czy też uprawia inny sport to nie są narażeni na różnego rodzaju pokusy jak na przykład alkohol, narkotyki czy też papierosy. A jakby nie było jest to olbrzymi plus.

Kolejną i naprawdę ogromną zaletą tenisa ziemnego jest fakt, że nauczyć się grać w tenisa może każdy z nas i to w każdym wieku. Nawet w amatorskim tenisie jest organizowanych cała masa turniejów w przeróżnych kategoriach wiekowych. Nawet dziadziuś, który ma siedemdziesiąt lat może wziąć udział w turnieju w tenisa ziemnego w swojej kategorii wiekowej. Tenis daje nam możliwość poczucia na własnej skórze rywalizacji. Ale nie tylko. Dodatkowo tenis zapewnia nam odcięcie się od stresów dnia codziennego oraz sprawia, że się relaksujemy. Według przeróżnych naukowców oraz badań gra regularna w tenisa pozwala zwiększyć wydolność płuc, zmniejszyć ryzyko zachorowania na serce, opóźnienie efektów starzenia się, zmniejszenie poziomu cukru w naszym organizmie oraz oczywiście utrzymanie świetnej i idealnej wręcz kondycji.

Tenis ziemny zdecydowanie przyciąga osoby dorosłe jak i także dzieci. Jednocześnie tenis ziemny gwarantuje nam świetną wręcz zabawę. Tenis ziemny jest uważany za sport bardzo elastyczny. Jest to równoznaczne z tym, że swoich sił na korcie może spróbować zdecydowanie każdy z nas. Wiele osób uważa, że tenis ziemny jest sportem stworzonym tylko i wyłącznie dla osób zamożnych. Mimo wszystko ja osobiście uważam, że jako tenis rekreacyjny dostępny jest zdecydowanie na każdą kieszeń. Pamiętajmy, że całościowy sprzęt, który potrzebujemy do gry nie musimy kupować. Na szczęście są różnego rodzaju wypożyczalnie sprzętu bezpośrednio przy kortach.

Post Comment