Zdjęcia mebli – profesjonalne usługi fotograficzne
Dom

Zdjęcia mebli – profesjonalne usługi fotograficzne

Obecnie większość właścicieli nowoczesnych telefonów komórkowych bardzo często robi z ich pomocą zdjęcia, obrazujące ich codzienne życie. Jednak taka amatorska fotografia nijak się ma do profesjonalnych usług w tym zakresie, nie chodzi tutaj tylko o sprzęt, ale również umiejętności, które są niezbędne do wykonania fachowych zdjęć. Jedną z ciekawszych dziedzin tej dyscypliny jest fotografia produktowa, osoby zajmujące się nią wykonują profesjonalne zdjęcia obiektów przeznaczonych przeważnie na sprzedaż, w tym mebli.

Jak wykonać zdjęcia mebli?

Od tego, czy fotografia produktu będzie udana zależy bardzo wiele czynników, dlatego tą dziedziną zajmują się głównie profesjonaliści, potrafiący wykonywać prace komercyjne. Meble nie są najprostszym obiektem do fotografowania, a to ze względu na ich wielkość oraz różnorodne kształty, z drugiej strony jednak wiele zamówień dotyczy właśnie takich zleceń, w końcu w Polsce funkcjonuje wiele firm produkujących meble, które chcą jak najlepiej zaprezentować swój towar. |Szczególnie w dzisiejszych czasach jest to istotne, bowiem większa część sprzedaży sklepów odbywa się za pośrednictwem internetu, a w końcu każdy kupiec chce zobaczyć detale produktu, zanim za niego zapłaci. Podobnie jak w przypadku innych obiektów, fotografia mebli zależy od takich czynników, jak:

  • światło – wykorzystuje się naturalne lub korzysta ze specjalnych lamp;
  • cienie – nie się ich całkowicie wyeliminować, jednak odpowiednio natężone mogą być dodatkowym  elementem dekoracyjnym fotografii;
  • tło – jest ono szczególnie kluczowe w przypadku fotografii produktowej;
  • kadrowanie;
  • obróbka.

W przypadku światła każdy specjalista wie, że znacznie lepiej korzystać z tego naturalnego, które jest bardziej naturalne i ciepłe. Oczywiście można obecnie kupić lampy, które imitują je prawie całkowicie, jednak jest to dość duży wydatek i wymaga wprawy w ustawianiu. Nic zatem dziwnego, że osoby które zajmują się fotografią mebli przeważnie pracują we wczesnych godzinach rannych. Warto też pamiętać, ze w tego typu fotografii najlepiej sprawdzają się miękkie cienie, dlatego robiąc zdjęcia mebli najlepiej korzystać z dyfuzora flesha, który rozprasza światło lampy. W przypadku tła zalecane jest tworzenie krzywej nieskończoności, która doskonale pozwala skupić się na fotografowanym meblu. Obecnie prawie tyle samo czasu co na sesję zdjęciową fotografowie przeznaczają na obróbkę zdjęć, w której trakcie można wyeliminować wiele błędów przeoczonych w trakcie pracy.

Szukaj najlepszych zleceń

Fotografia mebli to niezwykle wdzięczne zajęcie, jednak aby zdobyć najlepsze zlecenia należy mieć już jakieś doświadczenie. Dlatego początkujący fotografowie powinni szukać pracy przede wszystkim w sklepach oferujących antyczne meble w dobrych cenach. Tacy sprzedawcy często mają ograniczony budżet, dlatego nie przeszkadza im niedoświadczony fotograf. Z kolei same antyki, nawet te nieodnowione, to niezwykle wdzięczny obiekt do fotografowania, który doskonale będzie wyglądał w naszym portfolio.

Pod adresem http://foto-meble.pl/ znajdują się różnego rodzaju wizualizacje mebli. Zobacz, jeżeli poszukujesz nowych aranżacji do swoich pomieszczeń?

Post Comment