Zmarszczki zmorą ludzkości
Ogólna

Zmarszczki zmorą ludzkości

Zmarszczki są problemem dotykającym praktycznie każdego, dlatego jest to przypadłość która może być uciążliwa dla wielu osób, jednak jest społecznie akceptowalna i sposób na jej zwalczanie ciągle przybywa.  Walka ze zmarszczkami na chwilę obecną na pewno nie będzie w całości wygrana jednak należy pamiętać że na większość procesów starzenia się skóry nie mamy wpływu.

Zmarszczki są naturalnym wynikiem starzenia się naszego organizmu, który w trakcie życia ma problem z produkcją niektórych substancji takich jak kolagen czy elastyna będące odpowiedzialnymi za sprężystość i elastyczność naszej skóry. Ubytki kolagenu w naszej skórze pojawiają się często po  25 roku życia, więc do tego czasu nie powinniśmy mieć problemu z młodym wyglądem naszej skóry. Sposobów na zapobieganie starzenia się naszej skóry jest bardzo dużo i polegają one głównie na stosowaniu wszelakiego rodzaju nawilżających kremów  ze składnikami nadającymi naszej skórze elastyczność i giętkość. Często sposoby proponowane nam w reklamach są mniej więcej mało skutecznie, jednak nie należy zapominać że stosowanie kremów nawilżających również ma istotny wpływ na naszą skórę.

W dbaniu o stan naszej skóry powinnyśmy kierować się rozsądkiem i stałością w jej pielęgnacji. Przykładowymi metodami które mają kolosalny wpływ na stan naszej skóry są stosowanie w bezchmurne letnie dni kremów z filtrem, jeżeli nasza skóra jest wrażliwa na promieniowanie UV, co na pewno pozwoli nam uniknąć jej wysuszenia. Kolejną rzeczą o jakiej musimy pamiętać są kremy nawilżające pod oczy, które są o tyle istotne że skóra w tamtym miejscu nie posiada gruczołów łojowych, które są niezbędne dla prawidłowego jej nawilżenia. Odżywanie stanowi również kluczowy element który mówi nam o tym co mamy jeść, aby nasza skóra zachowała odpowiednią elastyczność.

 Dlaczego skóra zaczyna mieć zmarszczki?

Skóra jak każdy inny element naszego ciała podlega upływowi czasu i w miarę upływu lat niszczeje ona przez czynniki którymi musi się ona przeciwstawić takimi jak:

  • zła dieta
  • papierosy
  • duża ekspozycja na promieniowanie słoneczne 
  • przesuszenie 
  • Zanik kolagenu i elastyny

Aby nasza skóra przez długi czas zachowała młodość musimy przeciwstawić nadmiernemu wpływowi światła słonecznego na naszą cerę, odpowiednio się odżywiać, odrzucić niebezpieczne dla nas substancje ( papierosy, alkohol ), zmienić naszą dietę, oraz regularnie nawilżać naszą cerę. Jeżeli zastosujemy się do wytycznych na pewno pozwoli to nam utrzymać młodą skórę przez dłuższy czas jak i stać się na nowo zadowoloną z życia.

Nie wszystkie procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry możemy zahamować, a przykładem dla tego jest oczywiście zanik elastyny i kolagenu w naszej skórze, co wpływa negatywnie na jej sprężystość i jest bezpośrednią przyczyną pojawiania się zmarszczek na skórze. Proces ten jest obecnie niestety nie do zatrzymania jednak w przyszłości być może uda nam się odwrócić ten proces i sprawić żeby nasza skóra znowu zyskała dawny stan. Nie powinnyśmy martwić się większością pojawiających się zmarszczek ponieważ często nie wynikają one z naszej winy.

Post Comment